Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, w skrócie zwane NNW, zapewnia wypłatę pieniędzy w przypadku poniesienia przez osobę ubezpieczoną obrażeń związanych z wypadkiem, śmierci, zwrot kosztów rehabilitacji.


Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków działa nie tylko w przypadku zdarzeń drogowych, ale także pozostałych zdarzeń wykluczających próby samobójcze, bycie pod wpływem używek, przestępstwa, choroby zawodowe, uprawianie sportów wyczynowych (możliwość osobnego wykupienia), działania wojenne. Do zdarzeń drogowych należą te związane z wsiadaniem lub wysiadaniem z pojazdu, przebywaniem w nim w trakcie postoju, przepakowywania samochodu, naprawiania go na trasie. Obejmuje ono zarówno prowadzącego, jak i wszystkich pasażerów w liczbie nieprzekraczającej zapisu w dokumencie ubezpieczenia.

Polisa

Nie tylko kierowcy narażeni są na wypadki, dlatego ubezpieczenie poleca się wszystkim, a zwłaszcza młodzieży w wieku szkolnym, pracownikom zakładów, sportowcom, osobom wyjeżdżającym w długie trasy, podróże. Można więc wybrać odpowiednią opcję i dopasować do indywidualnych sytuacji. Ubezpieczenie takie jak Ubezpieczenie NNW „Na wszelki wypadek” Gothaer działa np. w przypadku następstw nagłych chorób tj. udarów lub zawałów, całkowitego lub częściowego inwalidztwa, pobytu w szpitalu.

Cena wykupienia ubezpieczenia NNW wypadków różni się w zależności od potrzeb

Wysokość składki związana jest z wysokością sumy, na którą osoba chce się ubezpieczyć. Analogicznie – im wyższa kwota ubezpieczenia, tym wyższa składka. Na cenę ubezpieczenia mają wpływ: stan zdrowia, wiek, zawód oraz określenie grupy większego ryzyka.

Wysokość wypłacanego odszkodowania związana jest z wybraną sumą ubezpieczenia, a także określeniem przez lekarza orzecznika towarzystwa ubezpieczeń poniesionego uszczerbku na zdrowiu. Jest ono wyrażane procentowo.

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków nie gwarantuje zapewnienia bezpieczeństwa, ale stanowi zabezpieczenie pieniężne w momencie poniesienia szkody. Niektórych sytuacji nie da się przewidzieć, ale da się na nie przygotować, wybierając odpowiednią ofertę ubezpieczeniową.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *