Tworzenie garderoby od podstaw

Stworzenie spójnej garderoby nie jest szczególnie łatwe. Zwłaszcza jeśli dotąd nie zwracaliśmy uwagi na dobór odpowiednich rzeczy.

Jak zacząć?

Pierwszym krokiem, jaki należy zrobić jest określenie idealnych krojów odzieży. Znacznie ułatwi to dokonywanie decyzji na zakupach. Powinno dobyć się to na podstawie obserwacji naszej sylwetki. Dla ułatwienia możemy skorzystać z wymiarów. Porównując je określimy, które obszary się najszersze. Ramiona oraz biodra powinny być do siebie zbliżone. Określając różnicę miedzy nimi stwierdzimy, jakie elementy muszą znaleźć się w naszej szafie. Sklepy odzieżowe mogą być idealnym  miejscem do szukania inspiracji.

 

Moda daje nam ogromne możliwości

Tworzenie garderoby od podstawIstotne jest jedynie, aby świadomie je wykorzystywać. Zbyt wąskie biodra możemy bardzo łatwo poszerzyć dzięki sięgnięciu po rozkloszowane spódnice oraz sukienki. W ten sposób naprawimy proporcje i sprawimy, że cała sylwetka będzie prezentować się znacznie lepiej. Kolejną bardzo ważną kwestią jest wyszczuplenie talii. Konieczne jest to niemal w każdym przypadku. Bardzo użyteczne będą rzeczy zwężane w tym obszarze. Niemal każdy element stroju jesteśmy w stanie dobrać tak, aby akcentował ten rejon. Przy bardziej obszernych rzeczach należy sięgnąć po paski. Tu mamy wiele możliwości. Zarówno cienkie jak i szersze modele spełnią swoje zadanie. Należy jednak pamiętać, że część z nich jest w stanie dodatkowo wyszczuplić nas w talii. Szczególnie dobrze widoczne jest to przy gorsetach. Sznurowanie pozwala dopasować wszystko do naszego ciała. W połączeniu z koszulą możemy uzyskać bardzo kobiecy, ale równocześnie nonszalancki zestaw. Warto testować różne rozwiązania i wybierać z nich te najkorzystniejsze. W ten sposób stopniowo dopasujemy wszystko do naszych wymagań oraz preferencji.

Istotne jest, aby posiadane ubrania się nam podobały

Tylko wtedy będziemy czerpać satysfakcje z ich noszenia. Garderoba powinna być również dobrana pod względem kolorów. Tylko wtedy stworzymy spójne stylizacje, które będą doskonale podkreślać naszą urodę.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *