Pułapki kart kredytowych

Karty kredytowe wbrew opiniom niektórych, to niezwykle przydatne narzędzie, które pozwala nam się bez konsekwencji finansowych zadłużać na pewien okres w banku i jeśli dotrzymujemy umów, to nie ponosić z tego tytułu żadnych opłat. Jednak jeśli korzystanie z karty kredytowej ma być dla nas korzystne, musimy przestrzegać kilku żelaznych zasad.

To, co w karcie jest dla nas najbardziej korzystne to okres bezodsetkowy przyznawany do kart kredytowych. Jeśli będziemy pilnować terminu spłaty swojego zadłużenia, nie zapłacimy nawet złotówki odsetek. Jednak kiedy nie zwrócimy na czas pożyczonych pieniędzy, to odsetki mogą być bardzo duże, co grozi nam wpadnięciem w tak zwaną pułapkę kredytową. Aby tego uniknąć, należy pamiętać o następujących zasadach.

Pułapki kart kredytowych

Przede wszystkim nie wolno nam traktować karty kredytowej jak zwyczajnego źródła pieniędzy. Musimy mieć świadomość, że te pieniądze, które wydamy z karty, będą musiały być oddane w ciągu miesiąca lub dwóch. Dlatego też nie wolno nam wydawać więcej środków finansowych niż jesteśmy stanie zwrócić. Nie powinniśmy też wykorzystywać całego limitu. Może się zdarzyć nam trudniejszy miesiąc i pod jego koniec okażę się, że nie dysponujemy środkami taki dużymi, aby zasypać dziurę finansową powstałą na karcie. Warto też korzystają z karty szukać tak zwanych promocyjnych warunków. Coraz więcej banków organizuje promocje, w ramach których osoby korzystające z kart kredytowych mogą sporo zyskać. Przykładowo, jako posiadacz karty zapłacimy mniej w wybranych sklepach, przystąpimy do programu concierge lub otrzymamy pakiet assistance. Należy też pamiętać, aby zdecydowanie nie traktować karty kredytowej jak karty do bankomatu i nie wybierać za jej pośrednictwem pieniędzy. Po pierwsze taka operacja będzie kosztować nas dużo więcej niż zwykła wypłata pieniędzy z bankomatu, a po drugie, pieniądze wypłacone tą drogą nie podlegają okresowi bez odsetkowemu. Oznacza to, że już od momentu wyjęcia środków finansowych z bankomatu naliczane są odsetki od kwoty, które rosną w stosunku dziennym.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *