Przed nieszczęśliwymi wypadkami

Przed nieszczęśliwymi wypadkami

NNW to skrót od pełnej nazwy, jaką jest ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Dzięki niemu można skutecznie chronić swoje życie i zdrowie. Można powiedzieć, że ubezpieczenie NNW to złagodzenie przykrych skutków wypadku, który w zasadzie może zdarzyć się zawsze i w każdym miejscu.

Wypadek niesie za sobą duże koszty leczenia, transportu, zakupu lekarstw i inne wydatki. A dzięki temu rodzajowi ubezpieczenia można być pewnym, że koszty leczenia zostaną zwrócone, a dodatkowo w przypadku zwolnienia lekarskiego zostanie wypłacony zasiłek.

Polisa NNW kojarzy się głównie z wypadkami na drodze podczas jazdy samochodem

Nie jest to jednak jedyna możliwość uzyskania odszkodowania. Sprawdzi się ono także w momencie samego wsiadania albo wysiadania z samochodu, także kiedy w środku przebywają ludzie, a samochód jest na postoju albo się zatrzymał, albo też kiedy przydarzyła się awaria w trakcie jazdy i samochód jest naprawiany. Wszystkie te przypadki są chronione, bo podczas każdego z nich człowiek jest w jakiś sposób uzależniony od samochodu.

Co ważne, ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków nie dotyczy jedynie kierowcy samochodu, ale także pasażerów, których przewozi on w samochodzie. Ich liczba powinna być określona w umowie ubezpieczenia.

Jeśli chodzi o to, kiedy to ubezpieczenie działa, to obejmuje ono te wypadki, kiedy poszkodowany doznał trwałego uszkodzenia ciała albo całkowitego rozstroju zdrowia. Taki uszczerbek na zdrowiu zawsze określa się za pomocą procentów i takie wyliczenia określają, jak wysokie odszkodowanie zostanie wypłacone.

Warto rozejrzeć się za odpowiednim dla siebie ubezpieczeniem NNW

Powinno być ono takie, żeby spełniało wszystkie oczekiwania klienta. Warto wziąć pod uwagę swoją rodzinę, dzieci, także sposób prowadzenia samochodu, jak często wyjeżdża się w długie trasy (czy to w Polsce, czy zagranicą). Dobrze też znaleźć odpowiedniego ubezpieczyciela, z którego usług będzie się zadowolonym. Wszystko to będzie miało bezpośredni wpływ na to, czy opłaca się wykupić NNW i w jakiej postaci.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *