Odżywki do rzęs: jakie wybrać?

Wszystkie kobiety chciałyby cieszyć się rzęsami jak firanki. Zdecydowanie jednak więcej jest kobiet, których rzęsy wymagają wsparcia. W drogeriach do wyboru jest mnóstwo odżywek do rzęs. Które z nich będą najlepsze?

Odżywka stymulująca wzrost rzęs

Najsłynniejszy jest amerykański preparaty Revitalash. Dzięki temu preparatowi, który został opracowany przez amerykańskiego okulistę dr Brienkenhoffa, rzadkie i krótkie rzęsy wzmacniają się i zaczynają rosnąć. Serum to ma niestety jedną wadę: kosztuje ponad 300 złotych. Na szczęście można kupić odżywki, które kosztują o wiele mniej. Serum zawierają w składzie między innymi bimatoprost. Dzięki niemu rzęs jest więcej i stając się wyraźnie dłuższe. Bimatoprost to jeden ze składników wspomnianego wyżej preparatu Revitalash. Przed zastosowaniem odżywek należy dokładnie przeczytać treść ulotki informacyjnej dołączonej do preparatu. Szczególnie należy zwrócić uwagę na przeciwwskazania. Bimatoprost może bowiem spowodować swędzenie, zaczerwienienie i podrażnienie skóry powiek. Odżywki do rzęs bardzo często zawierają keratynę, która jest budulcem włosa, wzmacniającą prowitaminę B5, odżywcze witaminy A i E. W składzie odżywek może być także skalen, naturalne olejki (np. arganowy) czy wyciąg z korzenia łopianu lub żeń-szenia. Odżywki nakłada się dołączoną do opakowania szczoteczką u nasady rzęs. Niektóre odżywki mają konsystencję płyny – nakłada się je cienkim pędzelkiem wzdłuż linii rzęs. Bez względu na konsystencje, każdą stosuje się na noc po starannym demakijażu.

Odżywki do rzęs: jakie wybrać?

Bardziej gęste po olejku

Wiele kobiet sięga po olejek rycynowy. Do wypróbowania jest również olejek łopianowy oraz preparat do wzmocnienia rzęs i brwi, który zawiera witaminy A i E, ekstrakt z rokitnika oraz pokrzywy i łopianu. Ten ostatni preparat nie tylko zagęści cienkie rzęsy, ale także lekko je przyciemni i wydłuży. Olejki rozprowadza się na rzęsach przy pomocy czystej szczoteczki po tuszu. Stosuje się na noc; pierwsze efekty olejkowej kuracji widoczne są po 3 tygodniach.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz