OC w życiu prywatnym i jego zalety

Gdy mówimy o polisie OC, zwykle mamy na myśli obowiązkowe ubezpieczenie, które w Polsce musi posiadać każdy kierowca. Okazuje się jednak, że coraz większa grupa naszych rodaków interesuje się również ubezpieczeniem OC w życiu prywatnym. Czy taka polisa rzeczywiście zasługuje na to, aby się nią zainteresować, czy też jest po prostu kolejnym modnym rozwiązaniem dostępnym na rynku?

Kiedy może nam się przydać?

Już na wstępie wypada zwrócić uwagę na to, że ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków nie zawsze chroni nas przed tymi samymi zdarzeniami. Wiele zależy od tego, na jaki jego wariant się zdecydujemy. Pamiętać należy także o tym, że każdy ubezpieczyciel kusi nas nieco inną ofertą w tym zakresie. Najczęściej jednak polisa będzie nam pomocna wtedy gdy:

– doprowadzimy do zalania mieszkania sąsiada w konsekwencji własnej niefrasobliwości,

– nasze dziecko podczas zabawy na podwórku wybije szybę albo doprowadzi do innego uszkodzenia mienia,

– szkody na osobie lub mieniu zostaną wyrządzone przez zwierzęta domowe,

– zarysujemy cudze auto albo potrącimy pieszego jadąc na rowerze.

OC w życiu prywatnym i jego zalety

Co do zasady, zakres ochrony obejmuje osobę ubezpieczoną, coraz częściej mamy jednak do czynienia z ofertami, które pozwalają troszczyć się także o jej bliskich. Także zakres takiej polisy coraz częściej jest zależny od potrzeb ubezpieczonego. Polisa może więc obowiązywać w konkretnym mieście, n terenie Polski, a nawet również poza jej granicami.

Czy to się opłaca?

Bez względu na to, jak bardzo byśmy się nie starali, nie jesteśmy w stanie przewidzieć pewnych wydarzeń. Czasem już chwila nieuwagi może doprowadzić do nieprzyjemnego zdarzenia, które będzie nas wiele kosztować i storpeduje nasze plany. Jeśli więc zależy nam na tym, aby spać spokojnie i nie bać się o przyszłość, warto zastanowić się nad korzyściami, jakie daje OC w życiu prywatnym (link). Zawsze jednak należy mieć też na uwadze to, że nie każdy ubezpieczyciel proponuje jednakowo atrakcyjne rozwiązania. Tylko staranna analiza oferty może nam więc dać pewność, że będzie ona naprawdę interesująca.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz