O elektrolitach dla dorosłych

Dzięki elektrolitom nasz organizm może prawidłowo funkcjonować. Najważniejsze dla organizmu elektrolity to: magnez, potas, sód, wapń. Niedobór tych pierwiastków czy ich nadmiar (takie sytuacje zdarzają się wyjątkowo rzadko) może być przyczyną omdleń, a nawet wywołać zaburzenia pracy serca.

Jaki powinien być prawidłowy poziom elektrolitów?

Nawadnianie organizmu to jeden ze sposobów na jego prawidłowe funkcjonowanie. Do tego należy zadbać o podaż elektrolitów. Ich poziom musi być dostosowany do prowadzonego przez nas stylu życia. Elektrolity są wydalane z organizmu wraz z potem; ich poziom każdy powinien uzupełniać podczas upałów. O uzupełnianie elektrolitów muszą zadbać także osoby, które intensywnie ćwiczą. O odpowiedni poziom elektrolitów musimy zadbać również podczas biegunki, wymiotów i infekcji, która przebiega z wysoką gorączką, intensywnym wysiłku fizycznym. O uzupełnienie elektrolitów powinny zatroszczyć się także osoby, które nadmiernie się pocą.

O elektrolitach dla dorosłych

Sposoby na szybkie uzupełnienie elektrolitów

Elektrolity dostaniemy w każdej aptece bez recepty. Powinny one znaleźć się w domowej apteczce każdego z nas. Zdecydowana większość preparatów dostępnych w polskich aptekach ma postać proszku, który zamknięty został w saszetce do jednorazowego użycia. Jest to bardzo wygodna postać preparatu; nie musimy starannie odmierzać proszku, zawartość saszetki wsypujemy do szklanki ciepłej, przegotowanej wody, mieszamy do rozpuszczenia i pijemy małymi łykami. Niektóre preparaty elektrolityczne mają postać musujących tabletek. Elektrolity dostępne są bez recepty w każdej aptece. Wybór tych preparatów jest dość bogaty, warto więc poradzić się farmaceuty, który z nich w konkretnej sytuacji okaże się najlepszy.

Jakie mogą być przyczyny niedoboru elektrolitów?

Wymioty, biegunka, nadmierne pocenie się to nie jedyne przyczyny niedoboru elektrolitów. Bardzo częstą przyczyną niedoboru elektrolitów jest nieprawidłowy sposób odżywiania się oraz zbyt małe ilości wypijanych płynów,a przede wszystkim wody.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz