Minicasco

MinicascoUbezpieczenie minicasco to okrojony wariant ubezpieczenia autocasco. Jak sama nazwa wskazuje, jest wersją autocasco o ograniczonym zakresie odpowiedzialności. Zazwyczaj pokrywa koszty w przypadku szkody całkowitej, czyli takiej, która przekracza 70 procent wartości pojazdu, szkody wynikłe z pożaru i skutki kradzieży.

Nie dostaniemy odszkodowania, gdy nasze auto zderzy się z innym samochodem lub doznamy szkody parkingowej. Jednak jeśli jesteśmy uważnymi kierowcami, a zależy nam przede wszystkim na ochronie w razie ryzyka kradzieży, to warto rozważyć tą znacznie ekonomiczniejszą wersję ubezpieczenia. Warto wspomnieć, że ubezpieczenie minicasco tak samo, jak pełne ubezpieczenie autocasco buduje naszą historię zniżek, za każdy bezszkodowy okres. Dlatego minicasco jest polecane świeżym kierowcom, którzy jeszcze nie zdążyli zbudować sobie zniżek lub nigdy nie wykupowali ubezpieczenia autocasco. Jest to jedna z metod, aby wypracować zniżki. A jeśli już posiadamy zniżki i wykupujemy ubezpieczenie autocasco, warto pomyśleć, w jaki sposób je chronić.

Ubezpieczenie ochrony zniżek

Najprostszym rozwiązaniem jest wykupienie ubezpieczenia ochrony zniżek, które pozwala na likwidacje jednej szkody w okresie ubezpieczenia bez wpływu na wysokość zniżek w kolejnym. Jednak warto pamiętać, że ochrona zniżek zwykle honorowana jest tylko w przypadku wznawiania polisy w tym samym towarzystwie ubezpieczeniowym. Warto także wspomnieć, że można oddzielnie ubezpieczyć najdelikatniejsze części samochodu, czyli szyby i opony. Likwidując szkody z tego dodatkowego ubezpieczenia, nie naruszamy swoich zniżek, tak jakby stało się to w wypadku likwidacji z polisy autocasco. Wracając do ubezpieczenia minicasco, to jest ono dobrym wyborem dla klientów niemających zniżek oraz mających auto o relatywnie niskiej wartości, ponieważ wówczas różnica w składce pomiędzy pełnym autocasco, a minicasco jest naprawdę atrakcyjną. W przypadku wyższej wartości samochodu różnica nie jest już tak duża i wówczas rozsądniej jest wybrać zwykłe autocasco z pełną ochroną.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *