Lokata bankowa jak ją założyć

Lokaty bankowe uznawane są nie tylko za zyskowne z punktu widzenia ekonomicznego, ale też niezwykle bezpieczne. Są one bowiem objęte gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, co oznacza, że jeśli dojdzie do bankructwa banku, to państwo wypłaci nam pełną kwotę oszczędności do stu tysięcy euro.

Lokaty bankowe zakłada się stosunkowo łatwo. Przede wszystkim musimy określić sobie jaką kwotę, w jakiej walucie i na jak długo możemy zainwestować w lokatę. Następnie należy porównać sobie oferty rozmaitych banków i zadecydować, która z nich jest najbardziej odpowiednia dla nas. Powinniśmy zwrócić uwagę oczywiście na oprocentowanie, które im jest wyższe, tym bardziej opłacalna jest dla nas lokata. Jeśli nie chcemy dzwonić do banku czy też chodzić po placówkach, celem porównywania ofert możemy skorzystać z porównywarek, które znajdziemy w Internecie. Wystarczy wpisać wybrane przez siebie kryteria, aby porównać oferty. Możemy również skorzystać z aktualnych rankingów, aby ułatwić sobie zadanie i użyć tych informacji do zawężenia wyników z porównywarek.

Zanim wybierzemy interesującą nas ofertę, to trzeba się upewnić czy wysokość oprocentowania nie jest uzależniona od wysokości kwoty składanego kapitału oraz jak dużo stracimy w przypadku wcześniejszego podjęcia pieniędzy. Pamiętajmy, że jeśli zechcemy złożyć lokatę, która przekraczać będzie kwotę stu tysięcy euro, to zostaniemy przez bank poproszeni o wyjaśnienie pochodzenia pieniędzy.

Kolejnym krokiem jest już otwarcie lokaty. Możemy to zrobić przez Internet. Wystarczy wejść na stronę banku i postępować zgodnie z instrukcjami. Pod koniec operacji musimy wpłacić oczywiście pieniądze. Zakładając lokatę, możemy potrzebować naszego numeru konta, aby podać go bankowi w celu wykonania przelewu naszych pieniędzy i odsetek po zakończeniu trwania lokaty. Pamiętajmy bowiem, że przelew jest też formułą weryfikacji naszej tożsamości. W innym przypadku bank może nas poprosić o założenie nowego konta. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy korzystamy z lokaty z promocyjnym oprocentowaniem.

Dowiedz się więcej o lokatach bankowych na https://www.santanderconsumer.pl/lokaty/

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *