Kuracja odżywcza na wypadające włosy

Wiosną wiele kobiet uskarża się na nadmierne wypadanie włosów. Przyczyną może być wynik jadłospisu ubogiego w witaminy i składniki mineralne. Włosy często tracą także osoby stosujące drastyczne diety odchudzające. Nadmierne wypadanie włosów może być także skutkiem choroby lub stresu. W codziennej pielęgnacji wart wesprzeć się zarówno preparatami z drogerii jak i z apteki. Dzięki temu, że odżywią one cebulki włosowe, nasze pasma znów odzyskają dawny blask.

Regenerację trzeba zacząć od cebulek

Kurację, która ma przywrócić włosom piękny i zdrowy wygląd rozpoczynamy od peelingu. Pozostałości kosmetyków i łój są bardzo trudne do usunięcia w trakcie zwykłego mycia włosów. Trzeba je jednak usunąć, aby nie blokowały wnikania do cebulek włosowych składników odżywczych. Usunięcie łoju i pozostałości kosmetyków sprawi, że regenerująca włosy kuracja będzie bardziej skuteczna. Przy włosach tłustych raz na dwa tygodnie, a przy normalnych i suchych raz w miesiącu, stosujemy do mycia szampon oczyszczająco-pilingujący. Tego typu szampony dostępne są w salonach fryzjerskich. Tak samo działają maski detoksykujące na przykład z glinką. Peeling oczyszczający można zrobić samemu mieszając łyżeczkę sody, sól morską lub zmielone płatki owsiane z delikatnym szamponem. Mieszanką masujemy skórę głowy przez około 2 minuty, a następnie starannie spłukujemy.

Kuracja odżywcza na wypadające włosy

Preparaty do wcierania

Gdy nadmiernie wypadają nam włosy sięgnijmy po przeznaczone do wcierania toniki i ampułki. Zawarte w nich składniki wzmacniające, poprawiające mikrokrążenie i zapobiegające szkodliwemu wpływowi wolnych rodników trafiają prosto do cebulek. Zawierają one wyciągi roślinne oraz cząsteczki opracowane specjalnie w laboratoriach, które pobudzają komórki macierzyste i wspierają odrastanie włosów.

Tabletki do łykania

Składników, które potrzebne są do budowy włosa bardzo szybko dostarczymy łykając tabletki. Do wyboru jest mnóstwo preparatów; spora część z nich zawiera wyciągi z pokrzywy, skrzypu polnego oraz biotynę. Kuracja tabletki trwa kilka tygodni.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *