Kredyt konsolidacyjny – jedna rata zamiast kilku

Kredyt konsolidacyjny – jedna rata zamiast kilku

Raty za telewizor i lodówkę, kredyt gotówkowy zaciągnięty na remont, wakacyjny wyjazd czy komunię dziecka – współcześni ludzie często korzystają z bankowych produktów pożyczkowych, zwiększając własne zadłużenie. Działania te mają na celu poprawę szeroko rozumianego komfortu życia, w wielu przypadka przyczyniają się jednak do powstania szeroko rozumianej pętli kredytowej.

Warto jednak pamiętać, że istnieje wyjście z tej sytuacji, a jest nim kredyt konsolidacyjny.

Kredyt konsolidacyjny szansą na spokojny sen

Nadmierna ilość zobowiązań finansowych często skutkuje problemami ze spłatą zadłużenia. Brak terminowej spłaty skutkuje przede wszystkim podjęciem działań windykacyjnych, a następnie egzekucją komorniczą.

Zamiast jednak czekać, aż zaczną przychodzić pisma z firm windykacyjnych bądź do drzwi zapuka komornik, lepiej wziąć sprawy w swoje ręce i skorzystać z rozwiązania, jakim jest kredyt konsolidacyjny, przeznaczony na spłatę dotychczasowego zadłużenia.

Zasadniczo kredyt konsolidacyjny może otrzymać każdy, kto posiada szeroko rozumianą zdolność kredytową, należy jednak pamiętać, że z alternatywy tej można skorzystać w momencie, gdy wobec danej osoby nie są prowadzone żadne działania windykacyjne ani egzekucyjne, a raty spłacane są systematycznie.

Pozytywna decyzja kredytowa, czyli przyznanie kredytu konsolidacyjnego oznacza, że dana osoba będzie spłacała wyłącznie jedną ratę, nie zaś kilka

Warto jednak pamiętać, że podczas składania wniosku kredytowego oraz załatwiania niezbędnych formalności, konieczne jest rzetelne wykazanie wszystkich dotychczasowych zadłużeń. Wynika to przede wszystkim z tego, że kredyt konsolidacyjny przeznaczony jest na spłatę dotychczasowych zobowiązań, a co ważniejsze, dokonuje tego bank. W wielu przypadkach kredytobiorca otrzymuje pozostałą część środków pochodzących z kredytu, które może przeznaczyć na dowolny cel – np. na spłatę raty kredytu konsolidacyjnego.

Należy także podkreślić, że kredyt konsolidacyjny nie zmniejsza zadłużenia, ale je konsoliduje – dla dłużnika oznacza to możliwość spłaty zadłużenia w wygodnych ratach miesięcznych, dostosowanych do możliwości domowego budżetu.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *