Jakie korzyści pociągają za sobą karty premiowe?

Jedną z popularniejszych metod motywowania pracowników staje się dziś karta premiowa. Rozwiązanie to do niedawna można było spotkać jedynie w największych korporacjach, teraz jednak pojawia się ono również w mniejszych firmach i także tam cieszy się dużą popularnością. Nietrudno się domyślić, że wpływ na taki stan rzeczy mają przede wszystkim te korzyści, jakie wspomniana karta przynosi pracodawcom, warto więc zastanowić się nad ich charakterem.

Po pierwsze – oszczędność czasu

Nie od dziś wiadomo, że jedynie pracownik dobrze zmotywowany jest zaangażowany w wykonywanie swoich obowiązków i wykazuje się gotowością do realizowania nawet najbardziej skomplikowanych wytycznych. Do niedawna jednak poszukiwanie ciekawych metod motywacyjnych i wdrażanie ich w życie było czasochłonne. Konieczna była zarówno analiza potrzeb pracowników, jak i znalezienie właściwej formy ich zaspokojenia, a i tak należało liczyć się z tym, że nie zawsze wszystko przebiegać będzie zgodnie z planem. Karta sprawiła jednak, że problem ten został rozwiązany. Pracownicy zyskali ciekawy dowód uznania dla ich zaangażowania, a jednocześnie sami zyskali możliwość zdecydowania, w jaki sposób go wykorzystają.

Po drugie – bezpieczeństwo

Nie można nie docenić i tego, że karty rozwiązały problem bezpieczeństwa i ewentualnych nadużyć, który pojawiał się w przypadku wielu innych metod motywacyjnych. Każdy pracownik zyskał dzięki nim dostęp do środków przeznaczonych tylko dla niego, zniknęły przy tym obawy o to, że ktoś będzie manipulował przy rozdawaniu nagród tak, aby ich atrakcyjność była dostosowana jedynie do jego oczekiwań.

Po trzecie – nowoczesność

Karty premiowe nie są już rozwiązaniem zaskakującym, nadal jednak nie wszystkie firmy zdecydowały się na ich wprowadzenie. Nic zatem dziwnego, że decyzja taka jest czytelnym sygnałem wysyłanym pracownikom. Świadczy o tym, że mają oni do czynienia z firmą nowoczesną, otwartą na nietypowe rozwiązania i wnikliwie analizującą nowinki technologiczne, a więc taką, która bez obaw spogląda w przyszłość.

Przeczytaj też: https://www.edenred.pl/pl/karty-premiowe

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *