Jaką farbę wybrać do łazienki?

Ściany w łazience wymagają szczególnej troski. Są one bowiem nie zwykle narażone na działanie wilgoci oraz brudów. Część pomieszczenia możemy zabudować kafelkami, ale dekorowanie nimi całej łazienki jest przede wszystkim drogie, a po drugie nieatrakcyjne w sensie estetycznym. Pomóc nam może odpowiednio dobrana farba łazienkowa.

Współcześnie płytki łazienkowe układa się na wysokości maksymalnie stu pięćdziesięciu centymetrów lub tylko na tak zwanej mokrej strefie. Reszta powierzchni powinna zaś zostać pomalowana. Tutaj jednak musimy wziąć pod uwagę szczególne warunki, jakie panują w łazienkowym wnętrzu. Decydując się na malowanie ścian w łazience, musimy pamiętać o wyborze odpowiedniej farby. Dostępne na rynku specjalistyczne farby są przystosowane do malowania wnętrz narażonych na działanie nadmiernej wilgoci, a ściany nimi pokryte mogą oddychać. Farby łazienkowe są wydajne i odporne na chemikalia, podczas malowania nie chlapią, a idealnie pokrywają malowane powierzchnie. Najczęściej wykorzystuje się tutaj farby lateksowe, akrylowo – lateksowe oraz ceramiczne. Malowane nimi ściany dużo łatwiej jest utrzymać w czystości. Dodatkowo na pomalowanej powierzchni pozbywamy się fug, które zawsze, prędzej czy później staną się zbiornikiem brudu, który dodatkowo niezwykle trudno się usuwa.

Jaką farbę wybrać do łazienki?

Kiedy idziemy na poszukiwanie farb łazienkowych, musimy zastanowić się także nad wyborem odpowiedniego koloru. Istnieje kilka zasad, które mogą nam pomóc przy wyborze. W przypadku małej łazienki najlepsze są jasne pastelowe kolory, ponieważ wizualnie powiększają wnętrze. Jeśli chodzi o pomieszczenia bardziej przestronne, to możemy wybrać kolory ciemne i nasycone. Trzeba jednak pamiętać, że ciemny kolor nie sprzyja relaksowaniu i odpoczynkowi. Pamiętajmy też, że pomieszczenie stosunkowo niskie powinno mieć biały sufit, a ściany zdecydowanie ciemniejsze. Z kolei, jeśli nasza łazienka jest bardzo wysoka, to możemy ją optycznie obniżyć, malując ją w szerokie pasy. Poszerzenie łazienki jest zaś możliwe, stosując poprzeczne pasy, gdzie ten bliżej drzwi jest w kolorze ciemniejszym.

Więcej na https://www.dulux.pl/pl/artykuly/nowa-farba-dulux-easycare-kuchnia-i-azienka

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *