Jak wybrać najlepsze łóżko dla dziecka?

Jak wybrać najlepsze łóżko dla dziecka?

Łóżka dla dzieci, to jeden z najważniejszych mebli w pokoju młodego człowieka. Dziecko spędza bowiem na łóżku większą część swojego czasu.

Nie tylko wypoczywa w nim, śpi, ale też bawi się. Dlatego łóżka dla dzieci powinny łączyć w sobie elementy wysokiej funkcjonalności z atrakcyjnością.

Przede wszystkim musimy zadbać o bezpieczeństwo naszego dziecka

Dlatego zanim dokonamy zakupu łóżka, które wydaję nam się atrakcyjne pod względem wizualnym, to koniecznie wypytajmy z jakiego materiału zostało wykonane. Największą popularnością cieszą się niezmiennie produkty wykonane z litego drewna. Jest to materiał, który gwarantuje żywotność łózka i jego wytrzymałość na wszelkie uszkodzenia. To niezwykle ważny element, gdyż jak wszyscy wiemy podczas zabawy, dziecko skaczę na łóżku, wskakuje na nie, czy energicznie na nim siada. Powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na wykończenia. Czy drewniane komponenty łóżka nie mają żadnych drzazg, zadr i innych wystających elementów, które mogą narazić nasze dziecko na niebezpieczeństwo. Warto też dla pewności zapytać sprzedawcę o lakier, jakim zostało pokryte drewno. Istnieje niewielkie ryzyko, że będzie to jedna z tych toksycznych substancji, ale powinniśmy zadbać także o ten detal.

Warto też dowiedzieć się jakie certyfikaty posiada łóżko dla dzieci, które chcemy zakupić

Teoretycznie powinny one posiadać przynajmniej podstawowe certyfikaty bezpieczeństwa. Oznacza to, że producent daję nam gwarancje, że materiały z których zrobione zostało łózko są w pełni bezpieczne dla dziecka, tak jak jest to w przypadku np. mebli Elies. Chodzi tu nie tylko o podstawowe komponenty mebla, ale też na przykład zastosowanie ekologicznych farb, które nie powodują alergii u dzieci. Ich zaletą jest też to, że pozwalają materiałom drewnianym lepiej oddychać oraz konserwują je. To z kolei wpływa na kondycje drewna i przedłuża żywotność materiału.

Łóżko powinno być też oczywiście funkcjonalne. W tym celu możemy zdecydować się na przykład na mebel z szufladami montowanymi pod materacem. Bardzo praktyczne są piętrowe łózka z wbudowanym biurkiem. Musimy też pamiętać, że nasze dziecko nieustannie rośnie. Warto zatem kupić nieco większe łóżko jeśli chodzi o jego szerokość i długość, tak aby nie dokonywać jego wymiany co rok.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *