Jak dobrać pędzle do makijażu?

Doskonale wykonany makijaż wymaga zastosowania dobrze dobranych narzędzie. Niezwykle ważne są pędzle do makijażu, które pozwolą nam zrobić trwały i perfekcyjny makijaż twarzy.

Wybór pędzli do makijażu jest współcześnie olbrzymi

W szeregu sklepów internetowych możemy znaleźć produkty oparte na naturalnych materiałach, a także pędzle syntetyczne. Zanim przystąpimy do zakupów, pamiętajmy, że najlepszą metodą jest indywidualny dobór pędzli. Kupowanie zestawów, zazwyczaj oznacza konieczność jego uzupełnienia.

Pędzle do makijażu klasyfikuje się w zależności od ich wykorzystania. Te do pudru sypkiego pozwalają lepiej rozprowadzić makijaż i zastąpić popularną gąbkę do pudru. Takie pędzle zwykle są rozłożyste i płaskie. Powinny być też wyposażone w naturalny włos, wtedy będzie delikatniejsze dla skóry i nie spowodują podrażnień. Z kolei pędzel do podkładu, może być wykonany ze sztucznego włosia, ważne jest jednak to, aby był on płaski, niewielki i naprawdę dobrej jakości.

Jak dobrać pędzle do makijażu?

Niektóre panie pędzie do pudru używają zamiennie z pędzlami do różu

To błąd, który spowoduje nienaturalne rozłożenie się składników na naszej skórze. Pędzle tego typu powinny być stosunkowo niewielkie. Jednocześnie ich budowa musi być skośna lub przynajmniej lekko zaokrąglona. Unikajmy też pędzli o równo przyciętych włoskach o nienaturalnym włosiem.

Do naszej toalety warto także zakupić pędzle do cieni pod powieki. Do wykonania perfekcyjnego makijażu oczu potrzeba nam dwóch pędzli. Szerszego, który będzie nam służył do nakładania cieni oraz węższego do konturowania. Najlepsze są tu pędzle wykonane z naturalnego włosia. Doskonale sprawdza się ten z kucyka, sobola czy kozy. Jeżeli używamy cieni o różnych barwach, warto zainwestować w dwa komplety takich pędzli. Jeden zestaw wykorzystamy do cieni jasnych, a drugi do ciemnych.

Na pędzlach nie należy też oszczędzać. Inwestując w pędzle z nieco wyższej półki, mamy pewność, że posłużą one przez długi czas, a włosie nie zacznie wypadać czy wręcz wyginać się i psuć.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz