Ekogroszek – informacje o produkcie

Ekogroszek – informacje o produkcieEkogroszek to chyba najbardziej znana alternatywa dla zwykłego węgla – szczególnie promowana przez tych, którym nie jest obca troska o środowisko naturalne i którzy wolą żyć w mniej zadymionych miastach. W Polsce smog atakuje coraz częściej, a normy przekraczane są niemal codziennie – kto interesuje się tematem wie doskonale, że alarmy powinny być ogłaszane nawet częściej, niż to się dzieje w rzeczywistości.

Musimy więc ograniczać ilość spalin, a czynić to można nie tylko przez wybieranie komunikacji miejskiej zamiast samochodu, lecz również i przez zmianę nawyków grzewczych. Warto wymienić piecyk na nowy oraz zainwestować w nowoczesne produkty grzewcze – w tym również i w ekogroszek.

Cechy charakterystyczne

Ekogroszek jest produktem określającym paliwo stałe, produkowane z węgla kamiennego lub brunatnego, które przeznaczone jest do produkcji energii cieplnej w kotłach retortowych. Rozmiary ziaren mają od 5 do 25 milimetrów i dzięki temu pozwalają na używanie ich w automatycznych dozownikach węgla, co jest bardzo wygodne dla użytkowników. Ekogroszek charakteryzuje się przede wszystkim niską zawartością siarki, dzięki czemu jest bezpieczniejszy dla natury, ale także i dla piecyka. Siarka wchodzi bowiem w reakcje z parą wodną i tworzy kwas, który sprawia, że kotły korodują – i niszczeją. Niska zawartość siarki to mniej uszkodzeń. Produkt jest zresztą również bardzo wydajny, dzięki czemu już mała jego ilość pali się długo i pozwala na wytworzenie solidnego ciepła.

Gdzie można go otrzymać?

Ekogroszek sprzedawany jest w sklepach stacjonarnych i internetowych – ma różne rozmiary i jest dostępny w różnych ilościach, odpowiadających potrzebom konkretnych użytkowników. O wiele wygodniej jest kupować ekogroszek w workach, niż luzem, bo to komfortowa forma przechowywania, która mniej brudzi otoczenie. Dzięki opakowaniom można też o wiele łatwiej ocenić ile produktu pozostało nam do końca sezonu grzewczego, co ma niebagatelne znaczenie przy kolejnym zakupie. Mamy też pewność, że nikt nas nie oszukuje – kupujemy dokładnie tyle, ile zamówiliśmy i nie trzeba tego jakoś dodatkowo sprawdzać.
Więcej informacji o właściwościach ekogroszku znajdziesz w tym artykule: https://www.wegielsztygar.pl/pol_m_PORADNIK_Co-to-jest-ekogroszek-133.html

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz