Dobór kolorystyczny – jakie ma znaczenie?

Kolory maja ogromny wpływ na nasz wygląd. Z tego powodu powinniśmy zadbać o właściwe dobieranie ich do naszego ciała. Istnieją rzeczy, których nie jesteśmy w stanie zmienić w żaden sposób. Jednym z takich aspektów jest z pewnością kolor skóry. Mamy możliwość opalić się, ale tonacja i tak zostanie miej więcej taka sama. W naszej cerze bez problemu odnajdziemy chłodne lub ciepłe pigmenty. Na tej podstawie jesteśmy w stanie stwierdzić jaka paleta barw będzie korzystniejsza.

Ma to wpływ niemal na całe kreowanie wizerunku

Dobór kolorystyczny – jakie ma znaczenie?Zarówno odzież jak i kosmetyki powinny być właściwie dopasowane. Skompletowanie adekwatnej palety  barw nie opiera się jednak na samej skórze. Powinniśmy również zwrócić uwagę na włosy i oczy. Da nam to pełen obraz sytuacji i pozwoli stworzyć zestawienia najbardziej korzystne. Tylko wtedy możemy w pełni polegać na analizie kolorystycznej i podporządkować się do konkretnego typu. Jest to bardzo ważne i da nam wiele wskazówek, dotyczących dobierania całych stylizacji. Ograniczając swoją szafę do konkretnej palety barw mamy pewność, że każda z rzeczy będzie pasować do pozostałych. Tworzenie strojów opierając się na takiej bazie będzie niezwykle proste i instynktowne.

Moda wcale nie jest skomplikowana

Sklepy odzieżowe oferują nam niemal każdy model ubrania w różnorodnych odcieniach. Dzięki temu nie jesteśmy w żaden sposób ograniczeni i nadal mamy wiele opcji. Jest to szczególnie ważne, jeśli zależy nam na doskonałym wyglądzie. Koszulki i bluzki znajdujące się blisko twarzy mają szczególny wpływ na to jak się prezentujemy. Ich kolor powinien jak najlepiej pasować do całej aparycji. Przy jakichkolwiek kontrastach możemy wypaść niezbyt dobrze. Cera wygląda wtedy na zmęczoną i poszarzałą. Cała twarz traci swój blask, a stylizacja nagle staje się mniej atrakcyjna. Z tego powodu warto zwracać uwagę na takie detale i jak najszybciej pozbyć się źle dobranych ubrań. Ewentualnie możemy je uratować dzięki nałożeniu na nie marynarki lub swetra we właściwej tonacji. Również biżuteria jest w stanie wiele zmienić. Wystarczy, że będziemy posługiwać się nią umiejętnie.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *