Czy psy potrzebują suplementów diety?

Nasze wszystkie potrzeby żywieniowe powinna zaspokajać prawidłowo zbilansowana dieta; podobnie powinno być w przypadku naszych czworonożnych przyjaciół, psów. W jadłospisie psa powinny znaleźć się produkty, które dostarczą mu węglowodanów, białek, tłuszczy, witamin i minerałów. Są jednak okresy w życiu psa, gdy jego potrzeby żywieniowe są wyższe. Szczególne potrzeby żywieniowe mają psy w okresie rekonwalescencji, suczki w okresie ciąży i karmiące szczeniaki. W tych okresach życia psa warto podawać mu suplementy; suplementy można podawać także szczeniakom oraz psom seniorom.

Suplementy dla psów: jakie wybrać?

Suplementy dla psów to nie lekarstwa. Ich rola podobna jest do suplementów, po które często sięgamy sami, gdy chcemy uzupełnić niedobory witamin albo pierwiastków mineralnych. W przypadku suplementów dla psów do wyboru są preparaty, które mogą mieć postać syropu, tabletek, kapsułek albo proszku. Niektóre z suplementów diety przeznaczone dla psów pomagają w utrzymaniu sierści w dobrej kondycji. Ten rodzaj suplementów właściciele psów wybierają wyjątkowo często, cieszą się one największą popularnością. Właściciele psów mają również o wyboru suplementy przeznaczone do profilaktyki. Warto zainteresować się suplementami, które zapobiegają odkładaniu się kamienia nazębnego. W sklepach zoologicznych oraz w przychodniach weterynaryjnych dostępne są również suplementy, które zapobiegają chorobom układu pokarmowego i moczowego oraz suplementy wzmacniające stawy i kości.

Zanim rozpoczniesz podawanie psu suplementów

Wybierając suplementy dla psa, musimy być przede wszystkim bardzo rozsądni. Podobnie, jak suplementów dla ludzi, również i tych dla psów nie można traktować jako środka, którym zastąpimy racjonalne, dobrze zbilansowane posiłki. Składniki odżywcze, które są niezbędne naszemu pupilowi powinny przede wszystkim pochodzić z karmy dobrej jakości. Zawsze przed podaniem psu jakiegoś suplementu warto poradzić się weterynarza. Dzięki temu kpimy preparat, który będzie dla psa bezpieczny.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *