Czy dobre pędzle do makijażu muszą być drogie?

Niekiedy niepowodzenia na polu makijażowym nie zależą od braku talentu czy nieodpowiednich produktów. Bywa, że odpowiedzialne są źle dobrane pędzle do makijażu. Niestety, nie każdego adepta sztuki wizażu stać na profesjonalne, niejednokrotnie bardzo drogie pędzle. Inni po prostu nie chcą w nie inwestować, ponieważ nie planują zawodowego zajmowania się makijażem. Czy można mieć dobre pędzle i wykonywać fachowy makijaż, nie wydając na nie mnóstwa pieniędzy?

Dobre pędzle do makijażu – jakie powinny być?

Czy dobre pędzle do makijażu muszą być drogie?Bardzo często można spotkać się z przekonaniem, że dobre pędzle do makijażu muszą dużo kosztować. Tymczasem wśród sporo tańszych produktów także da się znaleźć perełki, które pomogą wykonać naprawdę świetny make up. Na co warto zwrócić uwagę, kupując pędzel mało znanej marki „w ciemno”?

Jakość wykonania, szczególnie łączenia skuwki i rączki, a także to, jak mocno włosie „trzyma się” skuwki,rodzaj włosia – naturalne lub syntetyczne, wrażenia z dotyku,wykonanie rączki – czy dobrze leży w dłoni, z jakiego jest materiału,twardość włosia.

Pędzle do makijażu – warto śledzić recenzje

W sieci nie brakuje recenzji różnych modeli pędzli, nie tylko tych znanych, markowych i drogich. Wielbicielki wizażu chętnie kupują i testują także tańsze produkty mniej wypromowanych i słynnych producentów. Bardzo często opisują wrażenia z użytkowania pędzla na tyle szczegółowo, że taka recenzja pomoże zdecydować, czy warto kupić te konkretne pędzle do makijażu. Warto więc śledzić fora modowe i makijażowe, by wiedzieć więcej.

Pędzle do makijażu – czy zawsze znana marka oznacza świetną jakość?

Oczywiście nie zawsze nazwa znanego producenta i wysoka cena muszą świadczyć o doskonałej jakości. Nawet świetnym firmom zdarza się wypuścić na rynek gorsze, źle dopracowane produkty. Co więcej, amator – wizażysta, nawet o wielkiej pasji i ambicjach, nie potrzebuje naprawdę profesjonalnych akcesoriów. Na niższej półce cenowej znajdzie wszystko czego potrzebuje, by ćwiczyć swoje umiejętności i doskonalić warsztat. Wystarczy rozejrzeć się i poznać oferty.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz