Blachodachówki: sposób na wykończenie dachu

Każdym dom należy pokryć dachem. W przeciwnym razie nie będzie on nadawał się do zamieszkania. Dostępnych obecnie materiałów wykończeniowych dachu jest całe mnóstwo. Do tych naprawdę popularnych zalicza się blachodachówki, które okazują się być niezwykle trwałe. Zobaczmy, jakie rodzaje blachodachówki dostępne są w sprzedaży i jakie są ich cechy charakterystyczne

Blachy miedziane

Blachodachówki: sposób na wykończenie dachuW sprzedaży dostępne są blachodachówki, które wykonane zostały z blachy miedzianek. Ich cechą charakterystyczną jest to, że pokrywają się patyną w kolorze zielonoszarym. Jest to wynik powstania tlenku miedzi. To właśnie ta cecha uważana jest za tą, która przyczynia się do wielkiej atrakcyjności blachodachówek miedzianych. Niestety, blachodachówki miedziane należą do jednych z najdroższych, jakie obecnie dostępne są w sprzedaży. W efekcie na pokrycie dachu takim materiałem może sobie pozwolić niewiele osób. Blachodachówki miedziane najlepiej prezentują się na dachach mających naprawdę dużą powierzchnię.

 

Blachy cynkowe oraz cynkowo – tytanowe

Charakteryzują się właściwościami podobnymi, jak te miedziane. Tym, co przemawia na ich korzyść jest jednak zdecydowanie mniejszy koszt. To właśnie z tego powodu tej rodzaj blachodachówek cieszy się zdecydowanie większą popularnością. Na ich powierzchni również powstaje warstwa ochronna. Tym razem jednak mamy do czynienia z węglanem cynku. W efekcie takie blachodachówki przybierają barwę srebrzystoszarą.

 

Blachy aluminiowe

Wykonuje się je ze stopu aluminium. Charakteryzują się znaczną odpornością na wodę. Trzeba jednak pamiętać, że nie znoszą one dobrze wodorotlenków, kwasów beztlenowych oraz wody morskiej. Sprawia to, że takie blachodachówki należy pokrywać specjalną powłoką ochronną. W efekcie blachodachówki miedziane związane są z ogromnym kosztem, na który może sobie pozwolić niewielu właścicieli domów. Blachodachówki wykonane z takiej blachy są również dość miękkie. W związku z tym nie trudno o ich uszkodzenie mechaniczne. Decydując się na ich zastosowanie, należy pamiętać, że cechują się dużą rozszerzalnością liniową. Cechę tą należy wziąć pod uwagę, jeśli połać przekracza długość siedmiu metrów. Takie blachodachówki to dobry wybór, jeśli zamierzamy kryć dach płasku na pełnym deskowaniu.

Blachodachówki to świetny wybór, jeśli chcemy wykonać solidne pokrycie dachu. Wybór materiałów jest tak ogromny, że bez trudu uda się znaleźć to, co idealnie wpisuje się w nasze oczekiwania i możliwości finansowe.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *