Bezpieczne sposoby inwestowania: lokaty bankowe

Bezpieczne sposoby inwestowania: lokaty bankowe

Jeśli posiadamy nieco odłożonych pieniędzy, których nie planujemy wydawać w najbliższym czasie, z pewnością warto umieścić je na lokacie bankowej.

Dlaczego akurat lokata?
Zdecydowana większość osób nie ma większego pojęcia o różnego rodzaju instrumentach inwestycyjnych i ich działaniu. Z tego też powodu wielu z nas nie jest w stanie trafnie określić opłacalności danej inwestycji i związanego z nią ryzyka. Co więcej, możemy w ten sposób wpaść w sidła oszustów, którzy wezmą nasze pieniądze i nigdy nam ich nie oddadzą – przykładem może być głośna afera Amber Gold sprzed kilku lat.

Oczywiście możemy zacząć się edukować w kwestiach finansowych i żmudnie zapoznawać się z treścią kolejnych książek i materiałów, jednak w dzisiejszych czasach mało kto ma na to czas – zwłaszcza, jeśli celem danej osoby jest jednorazowe zainwestowanie relatywnie niewielkiej ilości pieniędzy.

W takich okolicznościach znakomitym rozwiązaniem wydają się lokaty bankowe. Powierzenie w ich ramach bankowi naszego kapitału nie wiąże się z ryzykiem jego utraty, a zyski są pewne i z góry określone.

Jak założyć lokatę?

Założenie lokaty nigdy nie było przesadnie skomplikowane, a w erze powszechnego dostępu do Internetu stało się jeszcze prostsze. Jeśli pragniemy utworzyć ją w sposób tradycyjny, wystarczy udać się do placówki wybranego przez nas banku i dopełnić wszystkich formalności.

Jeśli zaś wybieramy opcję założenia lokaty przez Internet, wystarczy, że wypełnimy odpowiedni wniosek na stronie internetowej. Warto przy tym pamiętać, iż cała procedura jest szybsza, jeśli zdecydowaliśmy się na wybór banku, w którym posiadamy aktualnie na przykład konto osobiste. W każdym przypadku jej czas nie powinien jednak przekroczyć kilkunastu czy kilkudziesięciu minut.

Twoja pierwsza lokata

Przystępując do założenia pierwszej w swoim życiu lokaty, musimy koniecznie pamiętać, iż jeśli zdecydujemy się na jej przedwczesne zamknięcie, utracimy wypracowane przez ten czas odsetki (zdeponowany kapitał oczywiście odzyskamy w całości).

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *