Analiza kolorystyczna w doborze garderoby

Robiąc zakupy, możemy czuć się przytłoczeni ogromnym wyborem produktów. Sklepy odzieżowe co sezon wprowadzają kilka kolekcji po brzegi wypełnionych ubraniami. Z tego powodu powinniśmy być bardzo świadomi i wiedzieć czego poszukujemy. Tylko wtedy skompletujemy spójną garderobę, idealnie dostosowaną do naszych potrzeb.

Kolorystyka ubrań

Analiza kolorystyczna w doborze garderobyIstotne jest, aby skupić się na odpowiedniej kolorystyce. Jej wybór determinuje nasza uroda. Z tego powodu powinniśmy spędzić trochę czasu na dokładnej analizie i tworzeniu palety barw. Moda rządzi się wieloma zasadami. Jednak większość z nich zostało już obszernie opisanych w publikacjach największych specjalistów.  Dzięki temu na wyciągniecie ręki mamy bardzo cenną wiedzę, którą bez obaw możemy wykorzystywać w trakcie kompletowania garderoby. Sklepy odzieżowe dają nam wiele opcji, jeśli chodzi o kolory poszczególnych modeli ubrań. Dzięki temu nie powinniśmy czuć się  w żaden sposób ograniczeni. Analiza urody ma być dla nas ogromną pomocą i ułatwieniem życia codziennego. Z uwagi na to stopniowo powinniśmy uczyć się jakie barwy będą dla nas odpowiednie. Przy tworzeniu najkorzystniejszej palety możemy posłużyć się zawartością naszej szafy. Przykładając różne ubrania do twarzy, zaobserwujemy różnice w swoim wyglądzie. W niektórych z nich będziemy czuć się znacznie lepiej niż w innych. Oznacza to, że powinny znaleźć się w naszym zestawie kolorystyczny.

 

Jak zacząć?

Na samym początku należy podjąć decyzję dotyczącą tonacji. Mamy do wyboru ciepłą oraz chłodną. Wszystko opiera się tu na odcieniach skóry oraz włosów. Wpływa to jednak nie tylko na dalsze wybory dotyczące ubrań, ale również na dopasowywanie biżuterii. Przyjmuje się, że każda osoba powinna ograniczyć się do złota lub srebra. Jednak istnieją typy kolorystyczne pośrednie. Są one wyjątkami od przyjętych reguł. Zazwyczaj takie kobiety mogą pozwolić sobie na nieco więcej i nawet pozornie niepasujące do nich barwy nie będą wyglądać, aż tak niekorzystnie. Wszystko powinniśmy sprawdzać w lustrze i dokładnie analizować różnice, jakie dostrzegamy.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *